02.03.2023 r.

    Żłobki borykają się, w różnym stopniu, z przypadkami przyprowadzania przez rodziców do żłobka dzieci chorych. W naszym żłobku niestety też się to zdarza. Są rodzice, którzy dzwonią, że nie przyprowadzą dziecka bo ma katarek, ale i tacy, którzy nie chcą odbierać dziecka z gorączką, albo wmawiają nam, że mamy popsuty termometr. Polecam Państwu artykuł, który ukazał się na portalu Onet.pl. 
    Niestety, do niektórych rodziców prośby nie docierają. Przyprowadzanie do placówki chorych dzieci uważam za działanie na szkodę placówki. Od chorego dziecka zarażają się inne dzieci, co uniemożliwia pracę ich rodzicom, na co źle patrzą ich pracodawcy. Zarażają się także opiekunki, które tracą zarobki, a mnie zmusza to do organizowania ad hoc zastępstw i nadgodzin. Osoby prowadzące zajęcia dodatkowe informują, że nie będą prowadzić zajęć wśród chorych dzieci, bo przenoszą choroby do innych placówek, na swoje dzieci, a także same się zarażają.

    Jeszcze raz zwracam się do Państwa o poszanowanie praw innych osób i stosowanie się do regulaminu.

Dyrektorka żłobka

17.07.2023 r.

     Zapobiegajmy zadławieniom u dzieci. Polecam artykuł  na stronie Bezpieczne kawałki

     W razie zadławienia trzeba umieć natychmiast udzielić pierwszej pomocy. Jak? Polecam tekst na stronie Pierwsza pomoc u dzieci.

     Po kliknięciu w obraz plakatu obok można pobrać wersję pdf w formacie A4 do wydruku.

22.03.2024 r.

    Dzień dobry!

Plan nadchodzących zajęć dodatkowych:

KWIECIEŃ

  • Zajęcia muzyczne z Wujkiem Ogórkiem – 9 IV (wtorek)

  • Zajęcia sportowe – 11 IV, 25 IV (czwartki)

  • Sensoplastyka – 10 IV (środa)

  • Badania położnej – 22 IV (poniedziałek) 

  • Język angielski – w poniedziałki 

  • Język niemiecki/rytmika – w piątki

Dyrektorka żłobka

03.04.2024 r.

     Szanowni Rodzice,

W dniu 02.05.2024 (czwartek, majówka) oraz 31.05.2024 (piątek po święcie Bożego Ciała) placówka będzie nieczynna!

                                                 Dyrektorka żłobka

19.09.2023 r.

     Szanowni Państwo,

Informuję, że Państwa dzieci zostały objęte ubezpieczeniem grupowym od następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie ubezpieczeniowej Allianz Polska S.A.

                                                 Dyrektorka żłobka

26.04.2023 r.

     Szanowni Państwo!

Bulwersuje mnie i wielu Rodziców fakt, że są wśród Państwa takie osoby, które świadomie przyprowadzają do żłobka chore dziecko, zamiast iść z nim do lekarza. Chorobę dziecka maskują podając im rano syrop na kaszel czy środek przeciwgorączkowy i wycierając nos przed wejściem do żłobka. Czyżby dzieci miały od tego wyzdrowieć? Jelitówkę czy zapalenie spojówek każdy Rodzic potrafi rozpoznać. Każdy Rodzic wie, że gdy dziecko ma kaszel, gorączkę czy katar – jest chore.

Wielu Rodziców pisze do mnie: "Zosia, Jacek, Grześ nie przyjdzie dziś do żłobka, bo ma katar." A inni przyprowadzają dzieci z katarem czy gorączką. To niedopuszczalne! 

Dyrektorka żłobka

22.07.2022 r.

    Szanowni Państwo,

    System Empatia pozwala na złożenie informacji za miesiąc poprzedni – nie za bieżący. Jeżeli Rodzic złoży wniosek o dofinansowanie, tzw. 400+, zaraz po rozpoczęciu uczęszczania dziecka do żłobka, to ZUS "zobaczy" jego dziecko w systemie dopiero po miesiącu. Zatem nie należy spodziewać się wcześniejszego rozpatrzenia wniosku. Wypłata przyznanego dofinansowania następuje jeszcze później, bo ok. 20-go dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, niemniej obejmuje ona miesiąc złożenia wniosku.

    Dla uproszczenia rozliczeń, Rodzice płacą za żłobek jak w umowie, a po ok. 7 tygodniach otrzymują przelew dofinansowania. Przelew otrzymuje ten Rodzic, który złożył wniosek.

03.03.2023 r.

    Szanowni Rodzice!

    Posiłki zamawia się bezpośrednio u dostawcy. W razie anulowania zamówienia odbywa się to natychmiast, pieniądze wracają na konto. Rodzic może szybko anulować rano (przed 8-mą) zamówienie drugiego dania i podwieczorku gdy zorientuje się, że dziecko jest chore i do żłobka nie pójdzie. Można anulować zamówienie podwieczorku gdy zamierza się dziecko odebrać ze żłobka wcześniej.

    Proszę zapoznać się z aplikacją na www.zamowposilek.pl

    Poniżej znajdują się linki do filmów instruktażowych:

   

    Rejestracja jest możliwa pod linkiem: 

https://aplikacja.zamowposilek.pl/parent_registration/edit?token=723208a20d40f191f9116601b2541900

    Najlepiej założyć konto w komputerze, a dopiero potem zainstalować aplikację mobilną.

    Tutaj znajduje się szczegółowa informacja od dostawcy Art-Catering - w tym: jak i skąd pobrać aplikację mobilną. Proszę spisać sobie kontaktowe telefony i zapamiętać godziny graniczne zamawiania i anulowania zamówień.

    Dyrektorka żłobka

Żłobek BAJKA w Konarzewie zaprasza

Informacje